Artikuj
Comments: 0 Views: 97
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 315
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   iPhone Stopwatch hits 1,000 hours.  
Diskutimet e fundit
[Today at 02:00:55 PM]

[Today at 01:58:24 PM]

[Today at 04:35:20 AM]

[Today at 04:18:29 AM]

[Today at 04:00:52 AM]

[March 04, 2008, 11:29:23 PM]

[March 04, 2008, 10:43:58 PM]

[March 04, 2008, 10:40:17 PM]

[March 04, 2008, 10:37:40 PM]

[March 04, 2008, 06:32:46 PM]

[March 04, 2008, 03:10:57 PM]

[March 04, 2008, 02:26:01 PM]

[March 04, 2008, 11:21:08 AM]

[March 04, 2008, 11:10:32 AM]

[March 04, 2008, 11:04:27 AM]

[March 04, 2008, 10:58:10 AM]

[March 04, 2008, 12:10:20 AM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Më pak reklama, e më shumë para  (Read 11 times)
« on: March 03, 2008, 10:51:50 PM »
JonSaraqini Online
Feja e shiptarit, osht shiptaria!
Moderator
Full Member

*****
Posts: 182Më pak reklama, e më shumë para

Google ka shpikur një politikë të re të reklamimit sipas së cilës planifikon të fitojë më shumë para duke paraqitur më pak reklama në rezultatet e kërkimit. Këto janë lajme të mira si për kompaninë ashtu edhe për ne si shfrytëzues.Kompania, e cila brenda vitit përfiton më shumë se 16 miliardë dollarë nga reklamat, ka avancuar softuerin e saj, i cili tani eliminon reklamimet të cilat nuk janë relevante për kërkimin, ka thënë Nick Fox nga Google.

Ky është një reagim ndaj hulumtimit të kryer nga ComScore e cila ka dëshmuar se çdo ditë e më pak shfrytëzues prekin reklamat tekstuale në kërkime, dhe zgjedhin lidhjet e faqeve që dërgojnë drejt në faqe.

Sipas Foxit, sistemi i reklamimit po bëhet çdo ditë e më i sofistikuar, Google mund të paraqesë më pak reklama, e në anën tjetër të fitojë njëjtë. Shfrytëzuesit, “vijnë në Google me një vëmendje të caktuar dhe duhet të sigurohemi që atë vëmendje ta kanalizojnë në mënyrë efikase”, ka përfunduar Fox.
Logged

Feja e shiptarit, osht shiptaria!
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.