Artikuj
Comments: 0 Views: 95
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 312
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   Android Demo.  
Diskutimet e fundit
[Today at 03:15:23 PM]

[Today at 03:14:45 PM]

[Today at 03:03:24 PM]

[Today at 01:57:46 AM]

[Today at 12:48:25 AM]

[Today at 12:33:51 AM]

[Today at 12:32:11 AM]

[March 01, 2008, 11:42:34 PM]

[March 01, 2008, 11:19:55 PM]

[March 01, 2008, 11:15:45 PM]

[March 01, 2008, 11:15:10 PM]

[March 01, 2008, 11:14:03 PM]

[March 01, 2008, 11:10:25 PM]

[March 01, 2008, 11:07:03 PM]

[March 01, 2008, 11:04:08 PM]

[March 01, 2008, 10:58:14 PM]

[March 01, 2008, 10:55:23 PM]

[March 01, 2008, 07:48:38 PM]

[March 01, 2008, 05:34:40 PM]

[March 01, 2008, 05:34:11 PM]
Muzikë!

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Mosha jo gjithmonë çon peshë  (Read 10 times)
« on: March 01, 2008, 11:19:55 PM »
JonSaraqini Online
Feja e shiptarit, osht shiptaria!
Moderator
Full Member

*****
Posts: 154Mosha jo gjithmonë çon peshë

Një japoneze 44-vjeçare, nënë e dy vajzave, është bërë boksierja më e vjetër profesionale në këtë shtet, edhe pse kufiri i moshës është 32 vjet, mirëpo Kazumi i ka pasur edhe disa merita qysh më herët.

Kazumi Izaki ka dy vajza 21 dhe 14-vjeçare, ndërsa vet do t’i mbushë qysh javën e ardhshme 45 vjet. Dorëzat e boksit për herë të parë i ka futur në duar në vitin 2001."Ka kaluar testin", ka njoftuar të premten Federata Japoneze e Boksit - JBC. "Kjo është leja e saj e parë e lëshuar nga JBC dhe ajo tani është boksierja më e vjetër profesionale në Japoni".

Sipas rregullave të JBC-së, kandidatët duhet të kenë më pak se 32 vjet, por Izaki ka marrë lejen për meçe boksi, pasi që para kësaj kishte fituar kampionatin japonez, por një kampionat i cili nuk është i njohur zyrtarisht.

Hiroaki Yokota deri më tani ka qenë boksieri më i vjetër japonez, por tani i ka 46 vjet dhe nuk dëshiron të ripërtërijë licencën e tij.
Logged

Feja e shiptarit, osht shiptaria!
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.