Artikuj
Comments: 0 Views: 95
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 312
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   Android Demo.  
Diskutimet e fundit
[Today at 03:15:23 PM]

[Today at 03:14:45 PM]

[Today at 03:03:24 PM]

[Today at 01:57:46 AM]

[Today at 12:48:25 AM]

[Today at 12:33:51 AM]

[Today at 12:32:11 AM]

[March 01, 2008, 11:42:34 PM]

[March 01, 2008, 11:19:55 PM]

[March 01, 2008, 11:15:45 PM]

[March 01, 2008, 11:15:10 PM]

[March 01, 2008, 11:14:03 PM]

[March 01, 2008, 11:10:25 PM]

[March 01, 2008, 11:07:03 PM]

[March 01, 2008, 11:04:08 PM]

[March 01, 2008, 10:58:14 PM]

[March 01, 2008, 10:55:23 PM]

[March 01, 2008, 07:48:38 PM]

[March 01, 2008, 05:34:40 PM]

[March 01, 2008, 05:34:11 PM]
Muzikë!

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Nissan synon të shes 500.000 automjete në Kinë  (Read 10 times)
« on: March 01, 2008, 11:10:25 PM »
JonSaraqini Online
Feja e shiptarit, osht shiptaria!
Moderator
Full Member

*****
Posts: 154Nissan synon të shes 500.000 automjete në Kinë
Prodhuesi japonez i automjeteve "Nissan" ka për qëllim që gjatë këtij viti, në Kinë, të shes 500.000 automjete, ose 9.4 % për qind më shumë se vjet.Në bazë të këtij plani “Nissan” ka për qëllim që në tregun kinez të lansojë një automjet të ri për terren të madhësisë së mesme, Qashqai, gjatë muajit mars të këtij viti. Modeli i ri i cili paraqet kombinimin e automjetit me pesë dyer dhe atij sportiv-terren, në tregun japonez është i njohur si Dualis.

Nissan, i cili është aksionar me Renaultin francez, gjithashtu ka njoftuar se ka për qëllim që të rris pjesëmarrjen e tij në tregun kinez duke nxitur shitjen e modeleve luksoze të shtëpisë së modës “Infiniti”, siç është modeli M35.

Vitin e kaluar Nissan ka shitur gjithsej 457.000 automjete dhe kamionë të vegjël në Kinë, 26 për qind më shumë sesa në vitin 2006.
Logged

Feja e shiptarit, osht shiptaria!
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.