Artikuj
Comments: 1 Views: 108
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 327
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   iPhone Stopwatch hits 1,000 hours.  
Diskutimet e fundit
[Today at 05:51:10 PM]

[Today at 05:49:06 PM]

by Naco
[Today at 05:27:11 PM]

[Today at 04:29:16 PM]

[Today at 03:06:12 PM]

[Today at 02:40:46 PM]

by 8
[Today at 02:53:58 AM]

[Today at 01:46:36 AM]

[Today at 01:42:38 AM]

[Today at 01:38:19 AM]
Muzikë
   
NEW: ayih ORG Blog [beta].


Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Pentagoni ka frikë nga Google Earth  (Read 22 times)
« on: March 08, 2008, 04:30:10 PM »
JonSaraqini Online
Feja e shiptarit, osht shiptaria!
Full Member

***
Posts: 237Pentagoni ka frikë nga Google Earth
Pentagoni i ka ndaluar projektit Google Earth të bëjë video-harta të rrugëve të bazave ushtare amerikane, sepse mendon se kjo gjë do të rrezikonte të punësuarit e tij, dhe do ta bënte të lëndueshëm nga sulmet.

Në porosinë të cilën ua kanë dërguar të gjitha bazave ushtarake dhe instalimeve në mbarë SHBA-të kërkohet nga zyrtarët që të mos i lejojnë faqes së popullarizuar të hartave të bëjë incizimin e pamjeve panoramike brenda bazave.

Michael Kucharek, zëdhënës për Komandën Veriore, u ka thënë gazetarëve se vendimi është marrë pasi që ekipit të Google Earth i është lejuar qasja në së paku një bazë.

Ai ka shtuar se zyrtarët ushtarakë janë të brengosur se videot e incizuara, në nivelin e rrugëve, do të mund të furnizonin publikun e gjerë me informata të ndjeshme, duke rrezikuar kështu personelin e bazës.

Ky vendim është marrë vetëm disa ditë pasi janë publikuar raportet të cilat sugjerojnë se keqbërësit në Londër kanë përdorur pikërisht Google Earth si ndihmesë në planifikimin e qasjes në kulmin e ndërtesës së Parlamentit.
Logged

Feja e shiptarit, osht shiptaria!
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.