Artikuj
Comments: 0 Views: 95
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 312
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   Android Demo.  
Diskutimet e fundit
[Today at 03:15:23 PM]

[Today at 03:14:45 PM]

[Today at 03:03:24 PM]

[Today at 01:57:46 AM]

[Today at 12:48:25 AM]

[Today at 12:33:51 AM]

[Today at 12:32:11 AM]

[March 01, 2008, 11:42:34 PM]

[March 01, 2008, 11:19:55 PM]

[March 01, 2008, 11:15:45 PM]

[March 01, 2008, 11:15:10 PM]

[March 01, 2008, 11:14:03 PM]

[March 01, 2008, 11:10:25 PM]

[March 01, 2008, 11:07:03 PM]

[March 01, 2008, 11:04:08 PM]

[March 01, 2008, 10:58:14 PM]

[March 01, 2008, 10:55:23 PM]

[March 01, 2008, 07:48:38 PM]

[March 01, 2008, 05:34:40 PM]

[March 01, 2008, 05:34:11 PM]
Muzikë!

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Rrjet ne ajër !!!  (Read 10 times)
« on: Today at 12:33:51 AM »
JonSaraqini Online
Feja e shiptarit, osht shiptaria!
Moderator
Full Member

*****
Posts: 154Rrjet ne ajr?
Google shiqon mundesine se si te krijoj nje rrjet pa tela i cili do te mund te transmetohet nepermjet disa ballonave te cilet do te rrijn ne ajr dhe do te shperndajne vale mbare boten shkruan magazini amerikan Wall Street Journal. Si mbas magazinit google do te nenshkruaj nje kontrate me kompanine Space Data e cila eshte per momentin me e persosura me kesi lloj te teknologjise.

Detajet per at se si google do te implementoj kete teknologji nuk jane te leshuara ende por deri tani kompania Space Data ka lansuar dikund rreth 10 ballona te cilet futen ne madhesi prej 32 kilometra ne statosferen dhe prej atje kane pamje me qindra kilometra katror. Nje ballon me sinjalin e vet perfshin force rreth dikund 40 antena standarde per komunikim.

Tani per tani kete teknologji te Space Data's e perdorin disa kompani te medhaja amerikane te cilet jane te lidhura me telekomunikacion dhe kompania te naftes, mos harojme se edhe vet amerika si shtet.
Logged

Feja e shiptarit, osht shiptaria!
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.