*

Lajme

May 08, 2012, 02:30:00 AM

May 08, 2012, 12:45:50 AM

Video e javës   Shpejtesia e Google Chrome.


Diskutimet e fundit


*Ndegjoni Live: ayihRadio - OFF AIR


Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Qe do shtosa t`2009  (Read 19773 times)
« on: March 12, 2009, 04:04:55 AM »
= || 09/11
И Ξ ® T ı L ™ Offline
Hero Member

*****
Posts: 615Kriza financiare
I ankohet një biznesmen tjetrit:
- Kjo farë krize financiare me të vërtetë është e tmerrshme, shumë më e keqe se shkurorëzimi. I kam humbur gjysmën e parave të cilat i kisha, e edhe më tutje e kam gruan.

Problemi
Shkon plaka te doktori me një problem të pakëndshëm.
- Doktor, po lëshoj gazra non-stop, por as nuk dëgjohen, e as nuk po iu vjen era. Qe për shembull, që kur erdha në ordinancë, së paku njëzet prej tyre i lëshova.
Doktori ia shkruan disa pilula që t’i pijë tri herë në ditë. Pas javës kthehet plaka për kontroll.
- Doktor, problemi është edhe më i keq tani!! Edhe më tutje po liroj gazra, prapë janë pa zë, por era po ju vjen me të kërdis!!!
Doktori ia kthen:
- Mirë, sinuset qenkan pastruar, tash të zgjedhim edhe problemin e të dëgjuarit!!!

Buka
Shtrenjtohet buka në Gjakovë dhe gazetarët dalin në rrugë për të bërë një anketë!
Takohen ata me një gjakovar dhe e pyesin:
- Çfarë mendoni ju për shtrenjtimin e bukës?
- Valla shyqyr që u shtrenjtua, tylifar fukaraje e hante!, u thotë ai.

Shitësja
Hyn një grua në dyqan dhe pyet shitësen, përndryshe bionde:
- Do të doja ta provoj atë fustan në vitrinë.
Biondina i përgjigjet:
- Vështirë bre zonjë, do të duhet ta provoni në kabinë.

Zërat
- Doktor, po më ndodhë diçka e tmerrshme, po dëgjoj zëra, e nuk po e shoh askënd.
- E kur po u ndodhë kjo?
-Kur po telefonoj.

Koha
I ankohet biondina mikeshës së saj:
- Uh bre, më duhet të dal me një mashkull, por krejt kam harruar a e kemi lënë në ora 8 e 30 apo 3 e 80?

Letra e tualetit
Pyet mësuesja fëmijët:
- A e dini se në këtë shtetin tonë të ri në muaj shpenzohen mbi 10 kilogram letër tualeti për kokë banori?
Vetëm Xhema e ngrit dorën, e mësuesja e pyet:
- Çfarë e ke të paqartë, Xhemo?
- Paj, nuk e kam të qartë pse për kokë?!

Shkurorëzimi
Shkurorëzohen dy pleq në moshën 100 vjeçare. Gjykatësi i shikon dhe thotë:
- Mirë, nuk ka problem, por pse pritët deri në tash për këtë punë?
- Kemi pritur të na vdesin fëmijët, që të mos mërziten...

Pleqëria
Flasin dy njerëz të moshuar:
- Ehh more jaran, më nuk po vrapojnë gratë pas meje...
- Po, je plakur...
- Po, po, nuk po mundem më t’ua vjedh çantat prej dore...
__________________________ __________________________ _________

by: HACK
Logged

« Reply #1 on: March 17, 2009, 05:48:18 AM »
= || 09/11
И Ξ ® T ı L ™ Offline
Hero Member

*****
Posts: 615Tipka me nji butik: A kisha mujt me provu qat fiston n`vitrin? M`falni, po te na fistonat provohen n`kabin - ja kthej shitsi!


Pacijenti po i telefonon doktorit n`ora 2 t`mengjesit: M`falni doktor se puna oshte qashtu, ishalla nuk ju kam bezdis - po kerkon falje pacijenti. Jo more, edhe ashtu pata mu qu, se m`boni telefoni.


Me ket zemer, ti ki me jetu 70 vjet, mos baj gajle - po i thot doktori pacijentit! Doktor, po une i kam 70 vjet! A t`thash!


Ka shku Baba Dimri në Etiopi me ju shprenda femive te varfur dhuratat dhe po e thir nji qik: Çka kishe pas deshirë me te fal Baba Dimri? Qika, ashtë e lëkur, e vogel, krejt lloq, po e shpreh deshiren me hanger diçka, se nuk ka shti ne goj kurgjo, qe 2 vjet. Baba Dimri: Aaaaa, kush nuk ka hanger, nuk ka dhurataaaa!


Po fiton Kinezja ne zgjedhjen per Mis Bota dhe po e pershendet familjen: Po i pershendes prinderit ne Peking, motren ne Japoni, gjyshin ne Hong Kong, kusherit ne Tajvan dhe tezen ne Vranjevc (Kosoves).


Një plakë, po e sheh një femi tu pi cigare dhe tu pi birrë para shkolles, po i afrohet dhe po e pyet: Pse nuk je n`shkolle more djale?
- N`shkollë, a je normal bre, po unë hala nuk i kam mbush 7 vjet!

 Zonje, pse po e rehni ket femiun n`mes te rruges? M`tha qe jam e trash!
-E po mendoni, qe keshtu keni me u dobesu?

 
Gruja ime është si luanesh n`krevet - po thot Anglezi. E imja është si fluter - po thot Franqezi. As e imja nuk duket si njeri - po thot Shqiptari.

 
Zotëri, po ju vjen era raki - po i thotë polici tipit. Jam i pitë! Nëse keni pi, pse nuk ja keni dhon gruas me i grah kerrit - po mundohet polici?- Nëse jam i pitë, nuk dmth se  jam tranu.

 
Valla doktor, shumë shtrejt bre ky sherimi i lijes ujit - po bohet nervoz nana e djalit? Po zonjë, por po harroni qe kam ardh disa herë te ju në shtepi n`kontroll? E di doktor, po edhe ti ke harru qe djali jem mandej e ka infektu krejt klasën e t`ka pru myshteri boll!

 
Po hin tipi n`kafe dhe po e sheh shokin tu pi n`shank: E more njeri, ti këtu po pin, e dosti po ta 'punon' grun te shpia. Kcen njeri dhe shkon tu ngajt te shpia. Po kthehet pas 10 minutave: Pse b`e po rren, po qvar dosti, unë at njeri se kisha pa kurrë n`jetë.

 
Tre shok tu nejt n`kafiq, dhe njoni po i vet: Paramendoni me dek na sot, dhe mu bo varrimi, me ardh krejt familja, shokët.....Çka kishit pas qef me fol për juve? Unë kisha pas qef me thonë për mu qe kam qen babë i mirë, burrë i mrekullushëm, shok i hatashëm - po thotë i pari. I dyti po thotë që kish pas qef mi përmend si doktor të shkelqyshëm, ekspert të madh dhe sportist të vërtet! I treti po thotë: Unë kisha pas qef dikush me thonë për mu: Kqyre more, kqyre - qeky po livrit.

 
Po takohen dy shoqe: Moti nuk e kam pa Sevdin, çka u bo me to?
-Ajo ka vdeke! Shuj ,shuj,ck koka bo?Unë mendojsha mos mu ka idhnu diqka.

 
Gruja po i ankohet burrit, cili punon n`termocentrall, qe nuk po e qet asnjëherë me dalë dika. T`nesërmen, pak pas ores 5 mengjesit, burri po ja mëshon me bërryl n`shtrat: Hajde, qu, a po vjen n`punë me mu.

 
E myt tipi grun, naten e dyte t`marteses. Po e pyet gjukatesi: Pse e myte grun? Qysh mos me myt kurven, nuk ka qene virgjine - shume nervoz po fol tipi. Po pse se myte naten e parë po dyten - po pyet gjukatesi? -Naten e parë ka qene virgjine,pse me myt?!

 
E pash n`gazet, e kishe qit shpalljen për shitjen e vikendices. A e shite, a jo? Jo, e ndrova mendjen. Kur e lexova edhe unë shpalljen n`gazet, e kuptova që bash qasi vikendice po m`duhet.

 
Në autobus po i thotë baba djalit cili po i rrinë i ulur në prehen: Djali jem, hajt bonu pak kavaler e çohu le te ulet kjo teta......

 
Doktori: Sa kilogram keni qetash? Pacienti: 68! Doktori: Sa keni pas më së shumti? Pacienti: 93! Doktori: E ma s`pakti? 3 kille e 200 gram - tha pacienti.

 
Gruja n`panik po i telefonon burrit: Hajde shpejt - ka hi uji n`sveqica! - Po ku o keri? Ka ra n`Badovc!!!

 
Po shkon bali n`Boro Ramiz dhe po hin me një butik: Sa kushtojnë këto tesha? 500 euro - po pergjigjet shitsja. Fijuuuuuu - po i pshton balit nji fishkllim prej goje. E këto tesha - apet po pyet bali? Rrumbullak dy fishkllima - po ja kthen shitsja.
__________________________ ____________

by: HACK
Logged

« Reply #2 on: July 18, 2009, 10:13:40 AM »
Skateboarder Man
emrah Offline
emrah
Newbie

*
Posts: 40

656257926 e_emrah@live.com emrah emrah

Baba pe vet djalin:qysh kalove
djali:kalove krejt 5-she veq me tre 1-sha
baba:qa e qa ashtut e more 1-sh
djali:history,matematik edhe shqip
baba:per qa ashtut history
djali:po um veti arsimtari filon filonin kush e ka vra,ee ti mu ma ke bo per mos me kallxu se mthojn shpiun e si kallxova hiq e ma qiti 1
baba:e matematik per qa?
djali:um veti arsimtarja sa bojn 2+3 ja bona 5,po veq masnena um veti sa bojn 3+2
baba:ani de ni mut bojn
djali:qashtut edhe une i thash e ma qiti 1-sh
baba:e shqip pra per qa?
djali:arsimtari ma qiti ni fjali "Drita doli ne mes te nates" ma boni qa osht en kit rast Drita,e une ja bona drita osht KURV qa lyp me dal ajo en mes tnates edhe ma qitit 1-sh :A:A


hahahahahaha...
Logged

WinkCheesyTongue :@
 
Tags: Qe do shtosa t`2009 
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  

SEKSIONE   Blogu  |  Galeria  |  Tage

Na kontaktoni | Tregoja mikut | Ndihme | Kerko forumet

English Information | FAQ | Ksalco
graphics by MakeItSimple Studios. ©2008, 2009, 2010, 2011 ayih Organization. Some rights reserved.