Artikuj
Comments: 1 Views: 112
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 334
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   Chinese hacker: No site is safe.  
Diskutimet e fundit
[Today at 03:24:27 PM]

[Today at 02:58:01 PM]

[Today at 02:51:40 PM]

by cim_
[Today at 02:19:17 AM]

[March 13, 2008, 10:22:46 PM]

[March 13, 2008, 09:05:10 PM]

[March 13, 2008, 07:21:38 PM]

[March 13, 2008, 04:49:32 PM]

[March 13, 2008, 04:48:03 PM]

[March 13, 2008, 04:25:28 PM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Hulu fillon punën, por jo edhe për evropianët  (Read 17 times)
« on: March 13, 2008, 02:07:47 PM »
JonSaraqini Online
Feja e shiptarit, osht shiptaria!
Sr. Member

****
Posts: 253Hulu fillon punën, por jo edhe për evropianët
Hulu, projekti i përbashkët i gjigantëve medial NBC dhe News Corp, i cili sjell episode pa pagesë të serialeve të njohura televizive në internet, ka filluar punën e tij. Fatkeqësisht, për ne të cilët jetojmë jashtë SHBA-së kjo nuk do të thotë asgjë, pasi që asnjë prej video materialeve nuk punon.

“Simpsons”, “Saturday Night Live”, “Family Guy”, “Ice Age” – të gjitha këto janë titujt e serialeve, filmave dhe emisioneve të cilat evropianët nuk do të mund t’i shohim në Hulu.com. Në fakt, për shkak të situatës me të drejtat e autorit në këtë video-portal ata punojnë vetëm me vizitorët nga SHBA-të.

Kjo është një prej atyre situatave kur njeri pyet se si është e mundur kjo; lënë anash ligjet dhe rregulloret, nëse NBC dhe News Corp nuk mund të sigurojnë të drejtat për të gjitha shtetet e botës, atëherë diçka nuk është në rregull me krejt sistemin. Sidoqoftë, nga ne nuk do të merr notë pozitive.
Logged

Feja e shiptarit, osht shiptaria!
« Reply #1 on: March 13, 2008, 04:48:03 PM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Sr. Member

*****
Posts: 433perdorni naj program qe ti ndron IP-jat... edhe boni t`IP-t`USA... ma merr menja qe ju bon.
Logged

Log on. Hack in. Go anywhere. Steal everything
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.