Artikuj
Comments: 1 Views: 128
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 348
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   The future of Computing: Piclens + Zcam Demo.  
Diskutimet e fundit
[Today at 12:27:43 AM]

[March 19, 2008, 10:20:55 PM]

[March 19, 2008, 06:45:28 PM]

[March 19, 2008, 05:40:43 PM]

[March 19, 2008, 04:53:45 PM]

[March 19, 2008, 04:16:44 PM]

[March 19, 2008, 04:13:55 PM]

[March 19, 2008, 04:12:38 PM]

[March 19, 2008, 03:40:58 PM]

[March 19, 2008, 02:48:13 PM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Shpalosen specifikat per GeForce 9800GTX .  (Read 15 times)
« on: March 18, 2008, 01:08:05 PM »
Who Do You Think You Are!
idrEnB Online
special members
Newbie

*****
Posts: 31

Duke u bazuar ne fjalet qe jane duke qarkulluar kete jave, Nvidia po planifikon qe te leshoj kartelen e saj grafike, GeForce 9800 GTX me vone gjate ketij muaji, me nje qmim ne mes te 300 dhe 350 dollarve. GPU-ja e re e Nvidia-s do te ndertohet permes perdorimit te procesorit 55nm, berthama e saj do te punoj ne 679 MHz, ndersa 128 shejderet e saj do te punojne ne 1688 MHz. Me 512 MB GDD3 memorie te instaluar dhe 1.1 GHz interfejs memorik, pasardhesi i 8800 GTX saktesisht perkrah riprodhim te HD-se me nje qmim me te vogle se 350 dollar. GPU-ja e re pritet qe te shpaloset ne qerekun e pare, si pergjigjje e pare e Nvidia-s ndaj AMD/ATI RV770.
P.S Vone pakez i ka re nder mend me dal kunder ATI-t. Wink
« Last Edit: March 18, 2008, 01:28:18 PM by idrEnB » Logged

Sometimes Just Sometimes, I Think Fuck You All...
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
na kontaktoni | tregoja mikut | ndihme | kerko forumet


Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.