Artikuj
Comments: 1 Views: 134
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 351
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   The future of Computing: Piclens + Zcam Demo.  
Diskutimet e fundit
[March 20, 2008, 10:50:52 PM]

[March 20, 2008, 10:40:34 PM]

[March 20, 2008, 10:34:51 PM]

[March 20, 2008, 09:53:46 PM]

[March 20, 2008, 08:57:41 PM]

[March 20, 2008, 08:42:27 PM]

[March 20, 2008, 05:38:22 PM]

[March 20, 2008, 05:28:46 PM]

[March 20, 2008, 05:26:47 PM]

[March 20, 2008, 04:31:14 PM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Sulmohet përsëri BBC iPlayer pasi ishte përmirësuar  (Read 8 times)
« on: March 19, 2008, 04:12:38 PM »
JonSaraqini Offline
Feja e shiptarit, osht shiptaria!
Sr. Member

****
Posts: 272
Disa orë pasi BBC kishte njohtuar se iPlayeri servisi i saj ishte përmirësuar, një programer nga Londra, e ka sulmuar edhe këtë siguri që kishte ndryshuar BBC. Ky servis i BBC është vendosur për të parandaluar marrjen e fajllave pa pagesë që kanë të drejtat e rezervuara. Paul Battley, një programer që punon edhe për web faqen "Reevoo" në blog-un e tij kishte shkruar se ka "rrëzuar" iPlayerin e përmirësuar. Siç kishte shkruar ai, thot se këtë gjë e ka bë për argëtim. Ky Hack për iPlayer punon në Linux, Windows dhe Mac sistemet operative. BBC nuk kishte reaguar në këtë Hack të ri zyrtarisht edhe pse ka pohuar se servisi i përmirësuar përsëri është hackuar.
Logged

Feja e shiptarit, osht shiptaria!
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
na kontaktoni | tregoja mikut | ndihme | kerko forumet


Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.