Artikuj
Comments: 1 Views: 112
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 334
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   Chinese hacker: No site is safe.  
Diskutimet e fundit
[Today at 12:55:25 PM]

by cim_
[Today at 02:19:17 AM]

[Today at 12:33:15 AM]

[March 13, 2008, 11:59:45 PM]

[March 13, 2008, 10:22:46 PM]

[March 13, 2008, 09:05:10 PM]

[March 13, 2008, 07:21:38 PM]

[March 13, 2008, 04:49:32 PM]

[March 13, 2008, 04:48:03 PM]

[March 13, 2008, 04:25:28 PM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: T500 - kamerë që "sheh" nën rroba  (Read 15 times)
« on: March 11, 2008, 09:11:05 PM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Sr. Member

*****
Posts: 433

Një kompani britanike ka zhvilluar kamerën e cila mund të zbulojë armët, drogën apo eksplozivin nën rroba, në largësi prej 25 metrash, dhe kjo do të jetë një përparim i rëndësishëm për industrinë e sigurisë.

Kamera T5000, të cilën e ka zhvilluar kompania ThruVision, shfrytëzon “teknologjinë e fotografimit në perimetër terahercial" që të identifikojë gjëra me anë të rrezeve elektromagnetike të cilat ato i emetojnë.

Kamera është funksionale edhe kur njerëzit janë në lëvizje. Ajo thuhet se nuk zbulon pjesë të caktuara të trupit, derisa incizimi është i padëmshëm, ka njoftuar kompania.

Kjo teknologji, e cila mund të zbatim si ushtarak e po ashtu edhe civil, mund të përdoret në aeroporte, qendra tregtare apo ngjarje sportive, do të paraqitet më 12 dhe 13 mars në ekspozitën e zhvillimit shkencor, të cilën e mbështet Ministria e Punëve të Jashtme britanike.
Logged

Log on. Hack in. Go anywhere. Steal everything
« Reply #1 on: March 11, 2008, 09:18:37 PM »
VIVA IL CINEMA.™
theDirector3 Online
Administrator
Full Member

*****
Posts: 192eee, qysh po ecin perpara kta t'hujte, na hala me flamura tu u marre.
Logged

Thoughts lead to -- words
Words lead to -- actions
Actions lead to -- habits
Habits lead to -- character
Character leads to -- destiny.
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.