Artikuj
Comments: 1 Views: 137
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 357
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   The future of Computing: Piclens + Zcam Demo.  
Diskutimet e fundit
[Today at 11:54:21 AM]

[Today at 11:05:13 AM]

by leoo
[Today at 11:04:50 AM]

[Today at 10:36:54 AM]

[Today at 12:34:06 AM]

[Today at 12:09:35 AM]

[March 21, 2008, 11:41:58 PM]

[March 21, 2008, 09:40:42 PM]

[March 21, 2008, 09:34:53 PM]

[March 21, 2008, 08:55:35 PM]
Muzikë

Pages: 1 2 [All] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Ubuntu 7.10  (Read 165 times)
« on: November 18, 2007, 02:52:54 PM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Hero Member

*****
Posts: 505Ubuntu 7.10Ubuntu 7.10 eshte parapa me dal ne tetor 2007!
Ky verzion pak a shum perngjan me verzionin e kaluar 7.04.

Cka ka special ky version?
Nje nga problematikat e fillestarve deri me tash ka qen shkarkimi dhe instalimi i programeve nga konzola me komanda siq jan: wget file.tar.gz, apt-get install emri-programit, apt-get remove emri-programit etj,,,
Verzioni 7.10 na lehteson instalimin e programeve, tash mundemi edhe kshtu: ne web browser e shenojm kete « apt:// » pastaj shenojm /url-emertimi-programit/ dhe tipi i fajjlit ne fund mos harroni per shembull .rpm ose .tar.gz etj...


Verzionet e elementeteve baz qe jan parapa per 7.10

* Berthama: linux 2.6.22
* Gnome verzioni: 2.20
* Glib: 2.14
* GTK: 2.12
* OpenOffice.org: 2.3.0
* Gparted: 3.3.4


* Gimp: 2.3.13
* xserver: 1.3 xrandr 1.2


Alternate install CD for PC (Intel x86) computers (standard download)
Shkarko ketu: Ubuntu
__________________________ __________________________ ____

BONUS: screenshot

« Last Edit: November 18, 2007, 02:56:59 PM by easy4bendi » Logged

Log on. Hack in. Go anywhere. Steal everything
« Reply #1 on: December 22, 2007, 12:31:40 AM »
veeeton Online
Die for Metal \m/
Global Moderator
Full Member

*****
Posts: 166ket version edhe versione ma t'reja (kur dalin) mundeni mi porosit me ju ardh te dera
PA PARE veq duhet me u regjistru per shkak te adreses
webi osht https://shipit.ubuntu.com/
vonon me ardh 3-4 jav, perndryshe i kom porosit 3-4 her gjith mkan ardh
nqs skeni qef ket opcion mundeni me shkarku prej atyhit
Logged
« Reply #2 on: December 22, 2007, 12:56:29 AM »
be a part of community.
daBaki. Online
ex-madafaka
Administrator
Full Member

*****
Posts: 146A jeni sigurt qe osht screenshot-i i Ubuntu 7.10 ??

nese osht ateher shum e pasken ndrru interface-in
Logged

I am what I am because of who we all are.
« Reply #3 on: December 22, 2007, 01:03:44 AM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Hero Member

*****
Posts: 505A jeni sigurt qe osht screenshot-i i Ubuntu 7.10 ??

nese osht ateher shum e pasken ndrru interface-in

op man pi official page e kom marr ket screenshot

Logged

Log on. Hack in. Go anywhere. Steal everything
« Reply #4 on: January 07, 2008, 10:01:11 PM »
Sylar Offline
Newbie

*
Posts: 1linux eshte i pa pare une perdor Ubuntu 7.10 ne  Gnome dhe jo KDE interface pfff Windows sjane gje POR fatkeqsisht XP perdor per game dhe disa gjera te tjera por ku do shkoje do heq dore nga microsoft....
Logged
« Reply #5 on: January 31, 2008, 07:46:22 PM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Hero Member

*****
Posts: 505ket version edhe versione ma t'reja (kur dalin) mundeni mi porosit me ju ardh te dera
PA PARE veq duhet me u regjistru per shkak te adreses
webi osht https://shipit.ubuntu.com/
vonon me ardh 3-4 jav, perndryshe i kom porosit 3-4 her gjith mkan ardh
nqs skeni qef ket opcion mundeni me shkarku prej atyhit

mu dje m`erdh porosia (i pata porosit 2CD-ja t`Ubuntus *1 Ubuntu CD for PC, 1 Ubuntu CD for 64-bit PC ) nuk e instalova hala po e kish ni trip t`mir qe pa e instalu po mujshe mi perdor (normal si example) ... pet bishin edhe ja 4stickera Tongue Grin

p.s: daBaki kishe pas t`drejt per qata screenshota...qe i km postu ..nuk ishin t`ubuntus po t`kubuntus  Roll Eyes
Logged

Log on. Hack in. Go anywhere. Steal everything
« Reply #6 on: February 25, 2008, 02:13:15 AM »
be a part of community.
daBaki. Online
ex-madafaka
Administrator
Full Member

*****
Posts: 146T'thash man...

ksi ajo quhet Live CD, dmth munesh me e testu para se me instalu osht shum sen i mire... besa ti porositi edhe un se un i pata porosit per Ubuntu 5.xx trip u kon....
Logged

I am what I am because of who we all are.
« Reply #7 on: February 25, 2008, 01:24:33 PM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Hero Member

*****
Posts: 505hihi op ... ni shok i pat porosit 24 copa para 2 jave e i erdhen dje Cheesy (e pat bo tipi kishe osht profesor)  Cheesy Tongue
Logged

Log on. Hack in. Go anywhere. Steal everything
« Reply #8 on: February 25, 2008, 05:41:16 PM »
be a part of community.
daBaki. Online
ex-madafaka
Administrator
Full Member

*****
Posts: 146ja paska kaj nonen ai dosti hehehehe ...
Logged

I am what I am because of who we all are.
« Reply #9 on: February 25, 2008, 05:50:50 PM »
GENERAL
S4ntana Online
Koqe de Bole
Sr. Member

****
Posts: 343hhahahah majkell gjeksoni i gjakoves i ka porosit Grin
Logged

« Reply #10 on: March 15, 2008, 11:54:25 PM »
Dj-Hero
heroidi Online
Rock N' Roll
Jr. Member

**
Posts: 80 Grin Grin very nice Grin Grin
Logged

 
Tags:
Pages: 1 2 [All] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
na kontaktoni | tregoja mikut | ndihme | kerko forumet


Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.