Artikuj
Comments: 0 Views: 98
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 319
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   iPhone Stopwatch hits 1,000 hours.  
Diskutimet e fundit
[Today at 12:28:26 AM]

[March 05, 2008, 11:30:49 PM]

[March 05, 2008, 11:27:02 PM]

[March 05, 2008, 10:40:20 PM]

[March 05, 2008, 10:39:16 PM]

[March 05, 2008, 10:21:17 PM]

[March 05, 2008, 10:18:50 PM]

[March 05, 2008, 10:14:40 PM]

[March 05, 2008, 10:06:47 PM]

[March 05, 2008, 10:01:14 PM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Gjysmë miliardë shkarkime të Firefoxit  (Read 50 times)
« on: February 24, 2008, 12:52:04 AM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Sr. Member

*****
Posts: 373Gjysmë miliardë shkarkime të FirefoxitFirefox ka shënuar 500 milionë shkarkime të shfletuesit nga faqja e tyre, që është një numër shumë i madh, edhe pse sipas pjesës në treg Firefox ende është larg pas shfletuesit udhëheqës - Internet Explorer.

Shfletuesi çdo ditë e më i popullarizuar Firefox sot me krenari shënon shkarkimin e 500 milionë shfletuesve dhe tenton tu tregoj tjerëve madhësinë e kësaj shifre duke bërë krahasime me numra të përditshëm dhe situata. Kështu gjysmë miliardë krahasuar me peshën në kilogramë është 8.500 Jumbo Jets (aeroplanë të mëdhenj), në publikë barazi me 10.000 Koloseum të Romës e në dollarë janë po aq sa 16 njerëz të shkojnë në piknik në Stacionin Ndërkombëtar i Hapësirës (ISS).

Njerëzit e vetëdijshëm social në Mozilla kanë shfrytëzuar publicitetin e faqes së tyre të internetit të drejtojnë shfrytëzuesit në faqen Freerice.com, për të cilën kemi shkruar edhe ne në telegrafi.com, dhe të tentojnë që me njohurinë e tyre të gjuhës angleze të sigurojnë donacione të orizit për të uriturit në botë. Mozilla i ka caktuar qëllim vetes që gjatë ditës vizitorët e saj të sigurojnë mbi 500 milionë kokrra orizi për të uriturit.

I njëjti rast është shfrytëzuar edhe për të thirrur disenjatorët në mbarë botën të dërgojnë propozimet e tyre për bluzën e cila do të shënojë daljen e Firefox 3. Fituesit i është premtuar popullaritet botëror dhe mundësi për të fituar çmime të shumta.

P.S: n`forum e keni numrin e sakt t`shkarkimeve qe jon bo n`faqen Oficiale t`Firefoxit
dmth n`t`djathtPërdoreni edhe ju Firefoxin Wink
« Last Edit: February 24, 2008, 02:20:26 AM by easy4bendi » Logged

"I love to be Santa in warez Cheesy"
« Reply #1 on: February 24, 2008, 02:07:02 AM »
VIVA IL CINEMA.™
theDirector3 Online
Administrator
Full Member

*****
Posts: 179rike aty n'faqe t'pare t'sajtit e kena numrin e sakte (poshte djathtas).

vec shume e madhe be kjo shifer, what the fuck!??
Logged

Thoughts lead to -- words
Words lead to -- actions
Actions lead to -- habits
Habits lead to -- character
Character leads to -- destiny.
« Reply #2 on: March 02, 2008, 10:18:13 PM »
Dj-Hero
heroidi Offline
Rock N' Roll
Newbie

*
Posts: 11ma se shumti shkarkoj une  nashta Roll Eyes
Logged

Cheesy surfing on internet is fun Cheesy
« Reply #3 on: March 02, 2008, 10:20:23 PM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Sr. Member

*****
Posts: 373 Huh qysh  Huh veq e downlodon firefoxin palidhje ka 100 her a:P

pem doket nuk e paske lexu mir postimin e par  Smiley
Logged

"I love to be Santa in warez Cheesy"
 
Tags: Firefox ayih 
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.