*

Lajme

May 08, 2012, 02:30:00 AM

May 08, 2012, 12:45:50 AM

Video e javës   Shpejtesia e Google Chrome.


Diskutimet e fundit


*Ndegjoni Live: ayihRadio - OFF AIR


Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Pajisjet e PC-se te ilustruara  (Read 9776 times)
« on: March 23, 2009, 07:33:55 PM »
BigSpiriT Offline
BigSpiriT
Jr. Member

**
Posts: 89Nje grup imazhesh per pjeset hardware dhe aksesorite ne kompjutera.
Nje pamje e kompjuterit te hapur.


Pjesa e mbrapme e kompjuterit.


Madherbord i vjeter


Madherbord i ri,pjeset kryesore.


Pamje e CD-Romit para dhe mbrapa


Vendosja e hitsinkut me ventilatorin mbi procesor.


Instalimi i chipit procesorik ne folene e CPu-se.


Hitsinku dhe ventilatori.


Ushqysi i rrymes (power supply) se bashku me konektoret.


Konektor zeri qe lidhet mbrapa CD/DVD Romit.


Konektori i rrymes lidhet me folene ne madherbord.


Linksus router.Logged

« Reply #1 on: March 23, 2009, 08:29:42 PM »
casp3r Offline
Hero Member

*****
Posts: 920shum mir e paske pregadid Wink
Logged
« Reply #2 on: March 23, 2009, 11:28:23 PM »
bu3nt Offline
Sr. Member

****
Posts: 475BigSpirit A osht qikjo dora jote demonstruese ?

SHum postim i mir vetem vazhdo , kompleto listen me pajisjet tjera edhe perfundo me instalim te softverit  Undecided
Logged
« Reply #3 on: March 24, 2009, 05:50:12 AM »
BigSpiriT Offline
BigSpiriT
Jr. Member

**
Posts: 89BigSpirit A osht qikjo dora jote demonstruese ?

SHum postim i mir vetem vazhdo , kompleto listen me pajisjet tjera edhe perfundo me instalim te softverit  Undecided
Se shpejti do te postoje edhe pjese te tjera . Wink
« Last Edit: March 24, 2009, 05:53:50 AM by BigSpiriT » Logged

« Reply #4 on: March 24, 2009, 06:00:58 AM »
= || 09/11
И Ξ ® T ı L ™ Offline
Hero Member

*****
Posts: 615Veq vazhdo Spirit se shum mir ja ki nis .. Kalo najcc Wink
Logged

« Reply #5 on: March 24, 2009, 06:10:22 AM »
BigSpiriT Offline
BigSpiriT
Jr. Member

**
Posts: 89Dy fole audio; e bardhe,e zeze ne madherbord.


Video Karte


Karta e zerit.


Ventilatori.


Konektor zeri qe lidhet mbrapa CD/DVD Romit.


Riparus CD/DVD te gervishura.


Stabilizator i rrymes ndaj luhatjeve te tensionit ne kohe me bubullima dhe vetetima.(power surge protector)
Logged

 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  

SEKSIONE   Blogu  |  Galeria  |  Tage

Na kontaktoni | Tregoja mikut | Ndihme | Kerko forumet

English Information | FAQ | Ksalco
graphics by MakeItSimple Studios. ©2008, 2009, 2010, 2011 ayih Organization. Some rights reserved.