Artikuj
Comments: 0 Views: 100
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 320
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   iPhone Stopwatch hits 1,000 hours.  
Diskutimet e fundit
[Today at 02:22:56 AM]

[Today at 02:18:27 AM]

[Today at 12:12:50 AM]

[March 06, 2008, 09:27:24 PM]

[March 06, 2008, 08:19:14 PM]

by 8
[March 06, 2008, 07:39:27 PM]

by 8
[March 06, 2008, 06:57:07 PM]

by 8
[March 06, 2008, 06:45:36 PM]

[March 06, 2008, 03:12:55 PM]

[March 06, 2008, 02:30:28 PM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Qysh Pa Tel ?  (Read 216 times)
« on: November 11, 2007, 01:08:53 PM »
be a part of community.
daBaki. Offline
ex-madafaka
Administrator
Full Member

*****
Posts: 121Rrjeta pa tel te njohura me emnin Wireless

Besoj qe tash jeni t'gjith informun per kete teknologji Wireless, eshte shum e pershtatshme qe ti largohesh telave, dhe punon me valet Elektromagnetic si psh. Radio.
Wireless ndahet ne tri kategori: WLAN, Wi-Fi, Fixed Wireless Data:
WLAN - wireless local area network, qe osht rrjet lokale pa tela.
Wi-Fi - perdoret per kyqjen ne internet pa tela.
Fixed Wireless Data - perdoret per kyqja e dy a po me teper ndertesa ne mes veti pa perdorimin e telave.

Mujim me thon qe wireless osht zbulu kur eshte zbulu radio se perdoren te njejtat vale dhe radio t'gjith e dime qe eshte kriju perafersisht 1860-tat.

Kjo teknologji faktikisht e ka qu boten nje hap perpara, se shperndarja e informacionit eshte shpejtu, se krejt : tv, radio, gps, kejt qka jon t'lidhen me boten e nuk perdor tel ajo mundet mu qujt paisje qe posedon wireless.
Ktu e perfundoj postin
« Last Edit: November 11, 2007, 06:17:01 PM by madafaka » Logged

I am what I am because of who we all are.
« Reply #1 on: November 17, 2007, 04:07:03 PM »
Be a chiller, too!
qendrimi^ Online
minimalistik.
special members
Jr. Member

*****
Posts: 94njeri nder premtimet e ORA-s wireless nkrejt  kosoven
Logged

« Reply #2 on: November 17, 2007, 11:36:47 PM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Sr. Member

*****
Posts: 380njeri nder premtimet e ORA-s wireless nkrejt  kosoven

op shum premtim i mir osht   Smiley

po shka me bo .. n`van t`6-sht jon qetash   Undecided
Logged

"I love to be Santa in warez Cheesy"
« Reply #3 on: November 18, 2007, 03:32:21 PM »
VIVA IL CINEMA.™
theDirector3 Online
Administrator
Full Member

*****
Posts: 177yep, s'e kan votu ORA-n hic po doket.  Angry

s'dijn shiptart me e bo zgjedhjen e duhun (qato s'kena shtet hala).

gzuar.
Logged

Thoughts lead to -- words
Words lead to -- actions
Actions lead to -- habits
Habits lead to -- character
Character leads to -- destiny.
« Reply #4 on: January 30, 2008, 12:11:44 AM »
Renzo
LearBH Online
Architectect JR
Newbie

*
Posts: 8yep, s'e kan votu ORA-n hic po doket.  Angry

s'dijn shiptart me e bo zgjedhjen e duhun (qato s'kena shtet hala).

gzuar.


Ashiqare Tongue
Logged

Planning, designing, modeling, and overseeing...
« Reply #5 on: March 05, 2008, 11:27:02 PM »
JonSaraqini Online
Feja e shiptarit, osht shiptaria!
Full Member

***
Posts: 201fort kum pas qef me dit diqka rre wireless, edhe qe e msova... Nice!
Logged

Feja e shiptarit, osht shiptaria!
 
Tags: pa tel rrjeta 
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.