Artikuj
Comments: 1 Views: 111
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 330
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   iPhone Stopwatch hits 1,000 hours.  
Diskutimet e fundit
[March 11, 2008, 11:22:24 PM]

[March 11, 2008, 10:03:47 PM]

[March 11, 2008, 09:59:53 PM]

[March 11, 2008, 09:56:51 PM]

[March 11, 2008, 09:49:31 PM]

[March 11, 2008, 09:47:24 PM]

[March 11, 2008, 09:41:28 PM]

[March 11, 2008, 09:18:37 PM]

[March 11, 2008, 04:16:45 PM]

[March 11, 2008, 03:16:42 PM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Bill Gates bëhet musliman!  (Read 83 times)
« on: March 08, 2008, 11:42:12 PM »
Deep Purple
S4ntana Online
Polipotrrang
Sr. Member

****
Posts: 281Masmediat Amerikane, midis çudisë dhe mohimit: BILL GATES bëhet MUSLIMAN,imperatori i kompjuteristikës dhe softveristikës!! "Çdo gjë arrita,pasuri, pozitë,dituri, por gjithnjë kam qenë në kërkim e sipër për diçka që më mungoi tërë jetën, e ajo është qetësia, e atë e gjeta më në fund në Islam",
kështu e filloi fjalimin Bill Gets,në një tubim manifestim me rastin e nderimit të tij nga organizata "Ryach" për monitorim dhe rehabilitim të pastrehëve.


Imperatori i teknologjisë kompjuterike, i befasoi të pranishmit me lajmin e papritur që u erdhi atyre. Gazeta "The Christian Science Monitor" e cila në një artikull të saj theksonë se "Bill
Gates me këtë konfirmim (të konvertimit ne Islam) i jep fund dyshimeve rreth vizitave të shpeshta që u kishte bërë (Bill Gates) muslimanëve amerikanë,e ndër ta,me muslimanin amerikan,Luis Ferakhan". Ndër të tjera, e njejta gazetë, pyetë:

"A thua,të ardhmën, Bill Gets,imperializmin e tij do ta vëjë në shërbim të Islamit!" Po e njejta gazetë, informon se Bill Gates, korrespodentë ve të saj ua ka bërë të ditur se ngjarja e 11/11/2001 ka qenë rrugëthyese në jetën e tij, që atëherë kishte filluar të interesohej për fenë islame, dhe zhvilloi takime të shpeshta me dietarë muslimanë, e më në fund ishte bindur se Islami ishte ajo që kishte kërkuar, dhe se islami është fe e vërtetë për të.


Ndërkaq,disa qarqe akademike në SH.B.A. janë vënë në ankth heshteje, rreth konvertimit të Bill Gates në Islam, ndërsa instituti 'ISNHOUR" për zhvillime dhe hulumtime sofveristike ka publikuar një peticion, duke kërkuar nëpërmjet saj që të konfirmohet se ndarja e shkencës nga feja ishte nga shkaqet kryesore që shkenca u avancua në dekadën e fundit, ndër të tjera, insiston që kalimi i Bill Gates në Islam, të mos ndikojë në fushën e softveristikës.
Logged

« Reply #1 on: March 08, 2008, 11:51:44 PM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Sr. Member

*****
Posts: 423a osht e ver8  Huh
« Last Edit: March 09, 2008, 01:28:27 AM by veeeton » Logged

Log on. Hack in. Go anywhere. Steal everything
« Reply #2 on: March 08, 2008, 11:58:49 PM »
Deep Purple
S4ntana Online
Polipotrrang
Sr. Member

****
Posts: 281marrur nga

http://ibloga.blogspot.com/2006/04/bill-gates-is-muslim.html

hajde met mira
Logged

« Reply #3 on: March 09, 2008, 01:12:07 AM »
Elite mameluke
8 Online
Administrator
Newbie

*****
Posts: 28marrur nga

http://ibloga.blogspot.com/2006/04/bill-gates-is-muslim.html

hajde met mira

Gates menon qe vet osht Zot edhe nuk e ka pranu fene e ver8
kjo u nis si fore e 1 prillit

http://www.museumofhoaxes.com/hoax/weblog/comments/2885/

me 8mira
Logged

"Willing is not enough; we must do. Knowing is not enough; we must apply." --- Bruce Lee
« Reply #4 on: March 09, 2008, 01:31:19 AM »
veeeton Online
Global Moderator
Full Member

*****
Posts: 126tybe tipi o kan en turqi vizit 1 ditore me i pa do vene fetare. bile krejt pak kan mujt me nxan se me anije e me helikopter ka shku deri atje
Logged
« Reply #5 on: March 09, 2008, 02:21:06 AM »
Elite mameluke
8 Online
Administrator
Newbie

*****
Posts: 28tybe tipi o kan en turqi vizit 1 ditore me i pa do vene fetare. bile krejt pak kan mujt me nxan se me anije e me helikopter ka shku deri atje

op edhe papa gjon pali i dyt ka pas hi ne xhami Cheesy (i pari pap)
edhe ky papa tjeter tash qe osht o kon ne xhami

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6158811.stm

veq une hala skom ni qe o bo nej njoni musliman Cheesy

ksi propaganda ka sa dush psh Leite Kaka pranon islamin
Bill Gates etj etj

Cool
Logged

"Willing is not enough; we must do. Knowing is not enough; we must apply." --- Bruce Lee
« Reply #6 on: March 09, 2008, 10:57:35 AM »
veeeton Online
Global Moderator
Full Member

*****
Posts: 126paj ti merre qysh dush. e paske qat ide qe kurrqysh sun bohet musliman sta nal kerkush mendimin. Grin Grin
Logged
« Reply #7 on: March 09, 2008, 11:49:56 AM »
daFührer
qendrimi^ Online
minimalistik.
special members
Full Member

*****
Posts: 102
Quote
Leite Kaka pranon islamin

hahahah po edhe Bushi pe blejke ni shpi ne Matiqan  Grin
Logged

It’s not love for design, it’s a passion, and it goes beyond liking, and beyond a hobby, it’s about a way of living.
« Reply #8 on: March 10, 2008, 02:57:42 AM »
Elite mameluke
8 Online
Administrator
Newbie

*****
Posts: 28paj ti merre qysh dush. e paske qat ide qe kurrqysh sun bohet musliman sta nal kerkush mendimin. Grin Grin

pa keqkuptime man veq mos fol pa i dit senet Cheesy
Logged

"Willing is not enough; we must do. Knowing is not enough; we must apply." --- Bruce Lee
« Reply #9 on: March 10, 2008, 03:06:12 PM »
veeeton Online
Global Moderator
Full Member

*****
Posts: 126paj ti merre qysh dush. e paske qat ide qe kurrqysh sun bohet musliman sta nal kerkush mendimin. Grin Grin

pa keqkuptime man veq mos fol pa i dit senet Cheesy

jo more taman puna, llaf po bojm.
Logged
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.