*

Lajme

May 08, 2012, 02:30:00 AM

May 08, 2012, 12:45:50 AM

Video e javës   Shpejtesia e Google Chrome.


Diskutimet e fundit


*Ndegjoni Live: ayihRadio - OFF AIR


Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Jete në Mars?! Nasa zbulime te reja  (Read 6613 times)
« on: March 03, 2009, 01:29:14 AM »
wWw.AlbWzone.coM
searcH Offline
Hero Member

*****
Posts: 1189Në planetin e Marsit është gjetur metan në atmosferë dhe kjo ndoshta është shenja se në këtë planet ka jetë. Gazi mund të vijë si rrjedhojë e aktivitetit gjeologjik apo edhe atij biologjik, duke qenë se dhe në tokë ekzistojnë baktere të cilat prodhojnë metan. Kjo është teza e mbështetur nga shkencëtaret e Goddard Space Flight Center të Nasa publikuar ne revistën prestigjioze “Science”.
Sipas shkenctarëve ekziston mundësia e pranisë së jetës mikrobiologjike nën sipërfaqën e marsit. Prodhimi më i madh i metanit në tokë bëhet nga sistemet organike.
Logged

wWw.albWzone.coM

|||| Movies |||||||| Music |||||||| Appz |||||||| E-Books |||||||| Games ||||  Filma Te perkthyer ne shqip ||| etcc... |||
« Reply #1 on: March 03, 2009, 12:56:55 PM »
BigSpiriT Offline
BigSpiriT
Jr. Member

**
Posts: 89Nese gjeni shenja jete ne mars raportoni ne forum Tongue Wink
Logged

« Reply #2 on: March 03, 2009, 01:54:21 PM »
riggie Offline
Global Moderator
Hero Member

*****
Posts: 614osht gjet jet mikroskopike jo met madhe metan ! po thjesht ne sasi mikroskopike qe dot thot edhe nese ka pas jet ka pas para miljarda vjetve
Logged
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  

SEKSIONE   Blogu  |  Galeria  |  Tage

Na kontaktoni | Tregoja mikut | Ndihme | Kerko forumet

English Information | FAQ | Ksalco
graphics by MakeItSimple Studios. ©2008, 2009, 2010, 2011 ayih Organization. Some rights reserved.