Artikuj
Comments: 0 Views: 95
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 312
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   Android Demo.  
Diskutimet e fundit
[Today at 03:18:25 PM]

[Today at 03:15:23 PM]

[Today at 03:14:45 PM]

[Today at 03:03:24 PM]

[Today at 01:57:46 AM]

[Today at 12:48:25 AM]

[Today at 12:33:51 AM]

[Today at 12:32:11 AM]

[March 01, 2008, 11:42:34 PM]

[March 01, 2008, 11:19:55 PM]

[March 01, 2008, 11:15:45 PM]

[March 01, 2008, 11:15:10 PM]

[March 01, 2008, 11:14:03 PM]

[March 01, 2008, 11:10:25 PM]

[March 01, 2008, 11:07:03 PM]

[March 01, 2008, 11:04:08 PM]

[March 01, 2008, 10:58:14 PM]

[March 01, 2008, 10:55:23 PM]

[March 01, 2008, 07:48:38 PM]

[March 01, 2008, 05:34:40 PM]
Muzikë!

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Hap add [email protected]  (Read 44 times)
« on: February 25, 2008, 11:42:22 PM »
JonSaraqini Online
Feja e shiptarit, osht shiptaria!
Full Member

***
Posts: 154Live.com mundeson qe ju te hapni [email protected] duke lidhur domainin tuaj me MX Records te Hotmail.com pastaj secili do te kete mundesi te hap [email protected] me Inbox 2Gb ne Hotmail.com


1. Se pari hyni ne http://domains.live.com
2. Klikoni tek "Get Started"
3. Pastaj "Use a domain I already own" shkruani domainin te cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko "Continue"
5. Tani ju duhet te zgjedhni e-mail te cilin deshironi ta beni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj. Klikoni tek "Create a new Windows Live ID in your domain, ex: [email protected]". Ju tani mund te hapni administratorin me qfardo e-maili shembull: [email protected] etj dhe ju vie nje e-mail nga Live.com per konfirmim...
6. Pastaj: You are currently signed in as [email protected]. To make [email protected] the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue. Ketu ju pyet se a deshironi qe ta beni administrator [email protected] qe te keni mundesi pastaj te beni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue
7. Tani jeni ne açountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.c om kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane te njejta gjithmone ndryshojne per qdo domain tjeter) dhe pas 24 oreve ju mund te hapni [email protected] me inbox 2 Gb ne hotmail.com
8. Qe te hapni "Membership" qe do te thote secili te mund te hape [email protected] shkoni tek "Open Membership" dhe klikoni "Turn On Membership"
9. Tani "Membership" eshte e hapur shkoni tek "Sign-up Module" dhe aty e keni HTML Kodin per ta vendosur ne faqen tuaj qe secili te mund te hape [email protected]
10.Qe te beni login ne açountin tuaj hyni ne http://domains.live.com dhe klikoni "Sign in", ketu mund te beni login me e-mail adresen me te cilen keni regjistruar domainin tuaj me heret ne Live.com...
Logged

Feja e shiptarit, osht shiptaria!
« Reply #1 on: February 25, 2008, 11:46:36 PM »
easy4bendi Online
Global Moderator
Sr. Member

*****
Posts: 337hello Joni

e shkefsh postin e par  Grin

Useful Post  Tongue
Logged

"I love to be Santa in warez Cheesy"
« Reply #2 on: February 27, 2008, 06:07:54 PM »
Dj-Hero
heroidi Online
Rock N' Roll
Newbie

*
Posts: 10a munesh me bo nicknem me qit domain  Huh
Logged

Cheesy surfing on internet is fun Cheesy
« Reply #3 on: February 27, 2008, 06:20:08 PM »
be a part of community.
daBaki. Offline
ex-madafaka
Administrator
Full Member

*****
Posts: 113
heroidi smunesh me pas , nese nuk ki domain, qe ta perkrahin kete servisin MX.

Google e ka shum ma moti t'njejtin trip


www.google.com/a/

Ateher e zgedhni per Kopmani, Student etj...
Logged

I am what I am because of who we all are.
« Reply #4 on: March 01, 2008, 04:21:29 PM »
Deep Purple
S4ntana Online
Maniac Sexual
Full Member

***
Posts: 211@hotmail.de

Code:
https://accountservices.passport.net/reg.srf?id=2&vv=30&sl=1&lc=1031@hotmail.fr

Code:
https://accountservices.passport.net/reg.srf?id=2&vv=30&sl=1&lc=1036@hotmail.it

Code:
https://accountservices.passport.net/reg.srf?ppHttp=1&sl=1&id=2&rollrs=11&lc=1040&ns=hotmail.com&vv=30


@hotmail.co.uk

Code:
https://accountservices.passport.net/reg.srf?id=2&sl=1&lc=2057


@hotmail.co.jp

Code:
https://accountservices.passport.net/reg.srf?id=2&vv=30&sl=1&lc=1041

@msn.com

Code:
https://accountservices.passport.net/reg.srf?ns=msn.com&sl=1&lc=

qe edhe per nkit mnyr ku i keni mpuq

e per gmail ktu
Code:
https://www.google.com/accounts/NewAccount?service=mail&t=c652331d-47517d6e-084f96fd0fc2a5b45c66&continue=http%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2Fc-883501c3a1-c2a5b45c66-41878d4794&dFN=&dLN=&dEM=ginvites%40xn0.org
« Last Edit: March 01, 2008, 04:23:19 PM by S4ntana » Logged

« Reply #5 on: March 01, 2008, 05:32:30 PM »
Be a chiller, too!
qendrimi^ Online
minimalistik.
special members
Jr. Member

*****
Posts: 87santana ktu osht per si psh [email protected] e jo t'hotmaillit ?
apo ?
Logged

« Reply #6 on: March 01, 2008, 07:48:38 PM »
be a part of community.
daBaki. Offline
ex-madafaka
Administrator
Full Member

*****
Posts: 113santana... siq e ceki edhe qendrimi,,

jo mi bo me prapashtesen @gmail.com a po @hotmail.de ... se osht shum easy...

Po ktu po flasim per mja shfrytzu Storage-in e hotmail-it a po gmail-it dmth domaini yt po per imella t'jep storage gmail a po qysh e paska bo edhe hotmail.com

psh.  mail.ayih.org qysh osht edhe un e kom imellin aty 4 GB po ja shfrytzoj storage-in e gmail-it jo te ayih.org...
Logged

I am what I am because of who we all are.
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.