*

Lajme

May 08, 2012, 02:30:00 AM

May 08, 2012, 12:45:50 AM

Video e javës   Shpejtesia e Google Chrome.


Diskutimet e fundit


*Ndegjoni Live: ayihRadio - OFF AIR


Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Si te hapim email 2GB @domainijuaj.com  (Read 3139 times)
« on: February 07, 2009, 03:54:13 AM »
wWw.AlbWzone.coM
searcH Offline
Hero Member

*****
Posts: 1189- Si te hapim email 2GB @domainijuaj.com _

1. Se pari hyni ne http://domains.live.com

2. Klikoni tek "Get Started"
3. Pastaj "Use a domain I already own" shkruani domainin te cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko "Continue"

4. Tani ju duhet te zgjedhni e-mail te cilin deshironi ta beni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj.
Klikoni tek "Create a new Windows Live ID in your domain, ex: sg1@domain-i-juaj.com". Ju tani mund te hapni administratorin me qfardo e-maili shembull: trodoni@hotmail.com
etj dhe ju vie nje e-mail nga Live.com per konfirmim...

5.Pastaj: You are currently signed in as sg1@domaini-i-juaj.com. To make sg1@domaini-i-juaj.com the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue.
Ketu ju pyet se a deshironi qe ta beni administrator sg1@domaini-i-juaj.com qe te keni mundesi pastaj te beni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue

6.Tani jeni ne accountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.c om kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane te njejta gjithmone ndryshojne per qdo domain tjeter)
dhe pas 24 oreve ju mund te hapni e-mail@domaini-juaj.com me inbox 2 Gb ne hotmail.com

7.Qe te hapni "Membership" qe do te thote secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com shkoni tek "Open Membership" dhe klikoni "Turn On Membership"

8.Tani "Membership" eshte e hapur shkoni tek "Sign-up Module" dhe aty e keni HTML Kodin per ta vendosur ne faqen tuaj qe secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com

9.Qe te beni login ne accountin tuaj hyni http://domains.live.com dhe klikoni "Sign in", ketu mund te beni login me e-mail adresen me te cilen keni regjistruar domainin tuaj me heret ne Live.com...
10.Per ta bere konfirmimin. Konfigurimi behet active 24
Logged

wWw.albWzone.coM

|||| Movies |||||||| Music |||||||| Appz |||||||| E-Books |||||||| Games ||||  Filma Te perkthyer ne shqip ||| etcc... |||
 
Tags:
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  

SEKSIONE   Blogu  |  Galeria  |  Tage

Na kontaktoni | Tregoja mikut | Ndihme | Kerko forumet

English Information | FAQ | Ksalco
graphics by MakeItSimple Studios. ©2008, 2009, 2010, 2011 ayih Organization. Some rights reserved.