Artikuj
Comments: 1 Views: 106
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 325
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   iPhone Stopwatch hits 1,000 hours.  
Diskutimet e fundit
[Today at 08:36:43 PM]

[Today at 07:50:06 PM]

[Today at 07:17:12 PM]

[Today at 07:10:33 PM]

[Today at 07:02:39 PM]

[Today at 07:00:28 PM]

[Today at 06:12:13 PM]

[Today at 04:30:10 PM]

[Today at 03:24:27 PM]

[Today at 03:17:25 PM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: vjedhe rrjetin ne LAN  (Read 22 times)
« on: March 01, 2008, 04:34:12 PM »
Deep Purple
S4ntana Online
Polipotrrang
Sr. Member

****
Posts: 267Kjo vlen vetem se nëse nuk e heton ISP'ja ( PROVRAJDERI )
po nese e heton a'ther ta ndalon

Se pari Shkoni Downlodone

Angry Ip Scan


Code:
http://www.softpedia.com/get/Network-Tools/Network-IP-Scanner/Angry-IP-Scanner.shtml


Pastaj Nese i keni IP Ju
Shembull:
10.10.1.17
Tani Ja Lëshoni me Bo Scan prej
10.10.1.1 deri 10.10.1.99

D.m.th Gjith IP me I Scanu Pastaj Kur ti Scanojsh Ato qka janë në Momentin Duke Punuar Te Ja Merreni MAC ADRESSE-n
Vetem Klikoni Me Të Djathën Dhe SHOW MAC ADRESSE
Pershembull: Mac Address është : 00-50-FC-0E-49-6F

Atëher Ju Duhet Të Shkoni Keshtu:
TEk Ikoni My Networ Places Me Djathen Properites
Tani Perseri Properties Ne local Area Connection

Pastaj Klikojm Configure
Pastaj Advanced
pastaj zgjedhim Network Address
Klikojm teK Value dhe e bejm Paste Mac Addressen edhe OK

pastaj duheni ta ndrroni edhe IP dmth se si e ka Viktima dhe mund ta perdorni rrjetin e tii pa problem

deri sa te heton IS

« Last Edit: March 01, 2008, 04:38:22 PM by S4ntana » Logged

 
Tags: LAN 
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.