Artikuj
Comments: 1 Views: 106
Rating: (4 Votes)
By theDirector3
At January 30, 2008, 03:39:00 PM

Comments: 4 Views: 325
Rating: (8 Votes)
By theDirector3
At January 02, 2008, 10:02:00 PM
Video e javës


   iPhone Stopwatch hits 1,000 hours.  
Diskutimet e fundit
[Today at 07:50:06 PM]

[Today at 07:17:12 PM]

[Today at 07:10:33 PM]

[Today at 07:02:39 PM]

[Today at 07:00:28 PM]

[Today at 06:12:13 PM]

[Today at 04:30:10 PM]

[Today at 03:24:27 PM]

[Today at 03:17:25 PM]

[Today at 03:09:40 PM]
Muzikë

Pages: [1] |   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Topic: Visual Studio 2008  (Read 53 times)
« on: November 27, 2007, 10:36:21 PM »
Be a chiller, too!
qendrimi^ Online
minimalistik.
special members
Jr. Member

*****
Posts: 92

Visual Basic 2008 Express Edition
- Visual C# 2008 Express Edition
- Visual C++ 2008 Express Edition
- Visual Web Developer 2008 Express Edition


Code:
http://download.microsoft.com/download/8/B/5/8B5804AD-4990-40D0-A6AA-CE894CBBB3DC/VS2008ExpressENUX1397868.iso

have fun in AYIH  Wink
Logged

« Reply #1 on: November 27, 2007, 11:52:44 PM »
VIVA IL CINEMA.™
theDirector3 Offline
Administrator
Full Member

*****
Posts: 181wow.
Logged

Thoughts lead to -- words
Words lead to -- actions
Actions lead to -- habits
Habits lead to -- character
Character leads to -- destiny.
« Reply #2 on: November 27, 2007, 11:59:08 PM »
be a part of community.
daBaki. Offline
ex-madafaka
Administrator
Full Member

*****
Posts: 125a osht gratis ?

se qysh po shifet koka prej sajtit t'M$...

shum mire.
Logged

I am what I am because of who we all are.
« Reply #3 on: November 30, 2007, 01:33:54 AM »
Elite mameluke
8 Online
Administrator
Newbie

*****
Posts: 23Kta te Micro$oftit tash jon tu e perdor tekniken me perfitu programera dmth developera qe i perdorin veglat e tyne edhe per kta i ofrojn express edition programet per web C# ose Vb kjo eshte shum e mir se edhe ndihmon ne  profilizim te programerit. VS (visual studio) deri qitash o kon paket qe i ka pas krejt ALL in ONE express edictionet qe permenen ma nalt e prej versionit 2005 kan fillu me tekniken me i nda senet ne peaces edhe me i jep for free ... duhet te ceki qe jane te mangeta edhe dallojn prej asaj qka vjen ne VS 2008 Team Edition qe osht paketa e madhe (edhe pse M$ nuk e pranon ka dallime shum) btw VS 2008 punon me .net framework 3.5 (por i perkrah edhe 3.0 2.0 dhe 1.1 e 1.0) dhe karakterizohet ne web me teknologjine silverlight ( konkurence e m$ per fllash ) si edhe per Vista compatibile aplikacione Cheesy ..... ëëëëëëëë etj

Happy Coding Cheesy
Logged

"Willing is not enough; we must do. Knowing is not enough; we must apply." --- Bruce Lee
 
Tags: Visual Studio 2008 
Pages: [1] |   Go Up
  Send this topic  |  Print  
 
Jump to:  


Komuniteti i Teknologjise se Informacionit; diskutime, teknologjia, interneti, programim, harduer, softuer, filma, programe, lojra.
Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

©2008 ayih Organization.